Technologia Produkcji

Gospodarstwo nastawione jest na intensywną produkcję, dzięki czemu jesteśmy w stanie otrzymywać bardzo wysokie plonowanie przy wysokiej jakości nasion.

Ochrona herbicydowa nastawiona jest na ciężkie Żuławskie gleby, bardzo podatne na zachwaszczenie w związku z czym proces odchwaszczania odbywa się 2 etapowo jesienią i wiosną.

Ochrona fungicydowa dostosowywana jest typowo do specyfikacji danej odmiany i ustalana indywidualnie, dzięki czemu jesteśmy w stanie łatwiej poradzić sobie z chorobami na które dana odmiana jest najbardziej podatna.
Zaraz po zbiorze roślin materiał siewny przechodzi proces czyszczenia wstępnego i w razie potrzeby dosuszania. Następnie materiał siewny jest ponownie czyszczony na dokładnej czyszczalni. Po pobraniu i dokonaniu prób przez Inspekcję Ochrony Roślin i Nasiennictwa, oczyszczone zboże jest zaprawiane w profesjonalnej zaprawiarce.

Materiał siewny pakujemy w papierowe woki a 50 kg lub big bag 450 kg.

Stosowana zaprawa to dwuskładnikowy Certicor 050FS na życzenie istnieje możliwość zaprawienia dowolną zaprawą wskazaną przez państwa.

Od 2013 r. do naszego materiału siewnego dodawać bedziemy nawóz donasienny bogaty w marko i mikroelementy PRIMUS B. Każda odmiana traktowana jest indywidualnie. Dzięki czemu mamy dostosowane programy ochrony pod specyfikację danej odmiany, chodzi głównie o zabiegi fungicydowe. Tworzeniem tych programów zajmuje się Mariusz Kamiński wspólnie z przedstawicielami koncernów chemicznych i hodowcą danej odmiany. Bardzo chętnie podzielimy się naszą wypracowaną technologią.